تبلیغات
--------------------- -------------
---------- رنگارنگ - نظر رهبری در مورد جنایات کوی دانشگاه و کهریزک

نظر رهبری در مورد جنایات کوی دانشگاه و کهریزک

 

نوع مطلب :اجتماعی ،اخبار روز ،

نوشته شده توسط:منصور قاضی

بیان نظرات رهبری در مورد جنایات کوی دانشگاه و کهریزک در دیدار با دانشجویان
آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در حادثه كوی دانشگاه تخلفات بزرگی انجام شده كه پرونده ویژه ای برای آن تشكیل شده تا مجرمان بدون توجه به وابستگی سازمانی، به مجازات برسند.

رهبر عالی مقام جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توطئه‌های اخیر دشمنان علیه ایران اسلامی، فرمودند: دانشجویان عزیز، افسران جوان ایران و جمهوری اسلامی در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان و جریان شیطانی متكی بر زور و تزویر و پول هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبری، گروهی از دانشجویان دانشگاههای مختلف، نخبگان علمی – فرهنگی دانشگاهها و «اعضا و نمایندگان» تشكلهای مختلف دانشجویی، عصر چهارشنبه با آیت الله خامنه ای دیدار كردند.

در این دیدار نمایندگان تشكلهای دانشجویی، و «نخبگان علمی و فرهنگی دانشگاهها» به بیان دیدگاههای خود درباره مسائل مختلف دانشگاهی – علمی – اجتماعی – فرهنگی و سیاسی پرداختند.

پس از سخنان نمایندگان دانشجویان و تشكلهای دانشجویی آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی سخنان دانشجویان در این دیدار روحیه پرجوش، پژوهنده، مطالبه گر، پراحساس و پرعاطفه نسل جوان دانشجویی را تضمین كننده آینده كشور و آینده اسلام و امت اسلامی دانستند و تأكید كردند:

رهبری با اشاره به سخنان چند نفر از دانشجویان درباره لزوم برخورد و محاكمه مجرمان پشت پرده حوادث اخیر خاطرنشان كردند: در مسائلی با این درجه از اهمیت، نباید با حدس و گمان و براساس شایعه حركت كرد.

ایشان، نظام اسلامی را محصول مجاهدتهای عظیم ملت ایران در سی سال اخیر خواندند و افزودند: همه مطمئن باشند كه در مقابل جرم و جنایت هیچگونه اغماضی نخواهد شد اما در مسائلی به این اهمیت، دستگاه قضا باید براساس دلایل محكم قضاوت كند و حتی اگر برای بسیاری از شایعات، شواهد و قرینه هایی وجود داشته باشد این شواهد نمی تواند مبنای قضاوت قرار گیرد.

آیت الله خامنه ای در همین زمینه تأكید كردند: كارهایی كه نظام در سطح كلان انجام می دهد باید با ملاحظه همه مسائل و پرهیز از نگاه یك بعدی صورت گیرد و اگر از این زاویه به فعالیتهای صورت گرفته در این زمینه و فعالیتهای آینده نگاه شود، هر ذهن با انصافی قانع خواهد شد.

آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان دانشجویان درباره لزوم پیگیری دستور رهبری در برخورد با حادثه كوی دانشگاه و مسئله كهریزك افزودند: در حوادث پس از انتخابات تخلفات و جنایاتی صورت گرفته است كه بطور قطع با آنها برخورد خواهد شد.

ایشان با تأكید بر لزوم پرهیز از كارهای صرفاً تبلیغاتی در موضوع برخورد با عاملان كوی دانشگاه و حوادث مشابه افزودند: كار تبلیغاتی لازم نیست اما از آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان دانشجویان درباره لزوم پیگیری دستور رهبری در برخورد با حادثه كوی دانشگاه و مسئله كهریزك افزودند: در حوادث پس از انتخابات تخلفات و جنایاتی صورت گرفته است كه بطور قطع با آنها برخورد خواهد شد. اولین روزها دستور اكید داده شد كه ضمن مراقبت و دقت لازم با اینگونه مسائل برخورد قاطع شود.

آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در حادثه كوی دانشگاه تخلفات بزرگی انجام شده كه پرونده ویژه ای برای آن تشكیل شده تا مجرمان بدون توجه به وابستگی سازمانی، به مجازات برسند.

آیت الله خامنه ای با تشكر و تقدیر از خدمات پلیس امنیت، پلیس انتظامی و بسیج خاطرنشان كردند: این خدمات بزرگ نباید موجب رسیدگی نكردن به برخی جرائم شود و اگر كسی با وابستگی به هر كدام از این سازمانها، تخلف و جرمی مرتكب شده، باید كاملاً رسیدگی شود.

ایشان با تأكید بر رسیدگی به آسیب دیدگان در مسئله كهریزك و همینطور بررسی موضوع معدود كسانی كه در این مسئله جان باخته اند افزودند: البته اینگونه مسائل نباید با مسئله اصلی بعد از انتخابات خلط مبحث شود.

رهبری در همین زمینه افزودند: عده ای، ظلم بزرگی را كه پس از انتخابات به مردم و نظام اسلامی شد و هتك آبروی نظام در مقابل ملتها را نادیده می گیرند و مسئله كهریزك یا كوی دانشگاه را قضیه اصلی قلمداد می كنند اما این نگاه، خود یك ظلم آشكار است.

ایشان در تشریح مسئله اصلی پس از انتخابات افزودند: نظام اسلامی با پیشرفتهای متعدد سالهای اخیر، در مرحله ای عالی از امتیاز و آبروی منطقه ای و جهانی قرار داشت و مشاركت 85 درصدی و پرشكوه ملت بر این موقعیت می افزود اما ناگهان حركتی برای نابود كردن این حادثه افتخارآمیز صورت گرفت كه به اعتقاد من از قبل طراحی شده بود.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: من، پیش قراولان حوادث اخیر را به دست نشاندگی در حادثه كوی دانشگاه تخلفات بزرگی انجام شده كه پرونده ویژه ای برای آن تشكیل شده تا مجرمان بدون توجه به وابستگی سازمانی، به مجازات برسند. بیگانگان از جمله امریكا و انگلیس متهم نمی كنم چرا كه این موضوع برای من ثابت نشده است اما تردیدی وجود ندارد كه این جریان، چه مسئولان و پیش قراولان آن بدانند و چه ندانند جریانی حساب شده بود. البته طراحان این جریان یقین نداشتند كه طرح آنها اجرایی می شود اما تحركات بعضی افراد پس از انتخابات، آنها را امیدوار كرد به گونه ای كه طراحان اصلی با گسیل همه وسائل و امكانات رسانه ای و الكترونیكی خود به میدان، حضور خود و عواملشان را در صحنه تشدید كردند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شكست این توطئه تأكید كردند: خوشبختانه دشمنان همچنان مسائل ایران را بد می فهمند و ملت ایران را نمی شناسند به همین علت در حوادث اخیر نیز از ملت تو دهنی و سیلی خوردند اما هنوز ناامید نیستند و ماجرا را رها نمی كنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم هوشیاری مردم به ویژه همه دانشجویانی كه به اسلام، ایران و آینده خود علاقمندند، افزودند: طراحان حوادث اخیر، صحنه گردانانی دارند و صحنه گردانان دیگری نیز پیدا می كنند البته همه تحركات و تحریكات آنان به فضل الهی، شكست خواهد خورد اما هوشیاری و بیداری آحاد مردم به ویژه جوانان ضرر و زیان اینگونه تحركات و جریانها را كاهش می دهد.

ایشان درباره حوادث پس از انتخابات همچنین خاطرنشان كردند: اصل حوادث خیلی خلاف انتظار نبود اما اشخاصی كه وارد صحنه شدند من، پیش قراولان حوادث اخیر را به دست نشاندگی بیگانگان از جمله امریكا و انگلیس متهم نمی كنم چرا كه این موضوع برای من ثابت نشده است اما تردیدی وجود ندارد كه این جریان، چه مسئولان و پیش قراولان آن بدانند و چه ندانند جریانی حساب شده بود. خلاف انتظار ما بود.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان درباره حمایتهای رهبری از دولت و رئیس جمهور خاطرنشان كردند: دولت كنونی و رئیس جمهور محترم، مثل همه انسانها، دارای نقاط ضعف و قوت هستند و بنده فقط از نقاط قوت حمایت می كنم و هركس دیگری نیز این گرایش، تحرك و جدیت را از خود نشان دهد مورد حمایت من خواهد بود.

آیت الله خامنه ای در همین زمینه خاطرنشان كردند: تأكید بر نقاط ضعف، به سیاه نمایی و ناامیدی می انجامد ضمن اینكه موضع گیری علنی در مقابل نقاط ضعف، بسیاری از مواقع به حل مشكل كمكی نمی كند بنابراین و براساس منطق، فقط هنگامی كه چاره دیگری نباشد باید در مقابل نقاط ضعف، موضع علنی گرفت.

رهبر عالی مقام جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنگ نرم عظیمی كه دشمنان در مقابل ملت ایران و نظام اسلامی به راه انداخته اند، نخبگان فكری از جمله دانشجویان را به هوشیاری و فعالیت مبتنی بر فكر و تدبر در این عرصه فراخواندند و افزودند: دانشجویان عزیز، افسران جوان ایران و جمهوری اسلامی در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان و جریان شیطانی متكی بر زور و تزویر و پول هستند.

ایشان در تبیین علت دشمنی سلطه گران با جمهوری اسلامی، به موقعیت استراتژیك امت اسلامی در مناطق حساس جهان اشاره كردند و افزودند: در این منطقه بسیار حساس، جمهوری اسلامی با قدرت روز افزون خود در مقابل سلطه گران جهانی ایستاده است و طبعاً شبكه بزرگ صهیونیستی، كمپانیهای جهانی و مراكز پولی كه عرصه سیاسی امریكا و اروپا را نیز هدایت و اداره می كنند قدرت عظیم ملت ایران و جمهوری اسلامی را دشمن می پندارند اصل حوادث خیلی خلاف انتظار نبود اما اشخاصی كه وارد صحنه شدند خلاف انتظار ما بود. و با آن مقابله می كنند.

رهبری با اشاره به تداوم خصومت زورگویان جهانی با نظام اسلامی خاطرنشان كردند: این توطئه ها تنها هنگامی پایان خواهد یافت كه ایران به همت جوانانش از لحاظ علمی – اقتصادی و امنیتی به نقطه ای برسد كه امكان آسیب رساندن به آن، نزدیك به صفر شود و به همین علت است كه بنده همیشه دانشگاهها را به تولید علم و نهضت نرم افزاری فرامی خوانم چرا كه برتری علمی را یك ركن امنیت بلندمدت كشور می دانم.

ایشان با هشدار به دانشجویان و دانشگاهیان درباره طرح دشمنان برای ایجاد اختلال در كار علمی دانشگاهها افزودند: همه مراقبت كنند در این مسائل سیاسی كوچك و حقیر، كار علمی دانشگاهها و كلاسها و مراكز تحقیقاتی دچار آسیب نشود و هدف آشكار و مشخص دشمن برای اینكه حداقل مدتی دانشگاهها را به تعطیلی و تشنج و اختلال بكشاند محقق نگردد.

رهبری نگاه امیدوارانه و خوشبینانه به آینده را باعث تقویت جبهه ملت ایران در مقابل جنگ نرم دشمنان دانستند و افزودند: این خوشبینی، متكی بر تحلیلِ واقع بینانه است و جوانان عزیز دانشجو باید ضمن پرهیز از افراط و تفریط در برخورد با مسائل مختلف و با تكیه بر فكر و تدبر و تأمل، به وظایف سنگین خود در پیشرفت علمی كشور و دفاع از ایران عزیز در مقابل جنگ نرم بیگانگان طمع ورز ادامه دهند.

 
-------------------------------------------------لینکدونی----------------------------------------------------------------