تبلیغات
--------------------- -------------
---------- رنگارنگ - آرایشی طبیعی: نكات آرایشی مخصوص دختران جوان

آرایشی طبیعی: نكات آرایشی مخصوص دختران جوان

 

نوع مطلب :آرایشی - بهداشتی ،دانستنی ها جالب ،

نوشته شده توسط:منصور قاضی

1. اگر در سنی هستید كه هنوز آثار جوشهای غرور جوانی بر روی پوست شما نمایان است و دوست دارید با كرم پودر و پنكیك آنها را بپوشانید و پوست صورت خود را صاف نشان دهید بهتر است از ضد آفتاب های مخصوص پوستتان (چرب،خشك،مختلط)كه دارای كرم پودر هم هستند استفاده كنید،چرا كه شاید الان شما با زدن هر كرم پودر یا پنكیكی پوستی صاف برای آرایش داشته باشید اما به مرور زمان و تنها در سه ،چهار سال آینده پوست شما این زیبایی راازدست خواهد داد وبرای شل شدن وپیری زود رس آماده خواهد شدو لكه ها، خیلی زود تر از وقت خود بر روی پوست شما نمایان خواهند شد،پس توصیه می شودحتی المكان از كرم پودرو پنكیك ها دوری كنید وتنها كرم آرایشی خود را یك ضد آفتاب خوب انتخاب كنید . در صورت علاقه ی زیاد به زدن كرم پودر و پنكیك می توانید در مجالس خاص بر روی ضد آفتابتان كمی از آنها بزنید و حتما بعد از تمام شدن مهمانی با شیر پاك كن آنها را از روی پوست پاك كنید و هیچگاه شب با آرایش نخوابید

3. در مورد چشمها بهتر است در این سنین تنها از ریمل آن هم بدون خورده مژه وبا كشیدن چند بار آرام تنها بر روی مژه های بالا به طور كاملا طبیعی چشمانتان را جذاب تر كنید.

4. در صورت تمایل به خط چشم نیز بهتر است از یك خط بسیار نازك در پشت چشم كه آن هم از چشم بیرون نزده باشد به چشمانتان به طور طبیعی فرم دهید.

5.سعی كنید بعداز حمام به مژه ها فر مژه بزنید تا از شكستگی مژه ها جلوگیری شود واز بغل مژه ها زاویه دار به نظر نیایدوبعد چند بار ریمل را به آرامی به طور افقی وكمی هم به سمت بالا بزنید،در صورت چسبندگی مژه ها هم بهتر است از یك برس ریمل جداگانه كه مخصوص شانه كردن مژه هاست و یا از سنجاق ته گرد استفاده كرده وتا كاملا خشك نشده اند آنها را از هم جدا كنید تا شكل طبیعی تری داشته باشد.

6. به این نكته توجه داشته باشید كه برای دختران جوان آرایش تنها پلك بالا بسیار جذاب تر و زیباتر خواهد بود و خط زیر چشم را بهتر است در سنین بالاتر اضافه كنید.

7. در صورت تمایل به زدن سایه كه اصلا تو صیه نمی شود چون بعضی از انواع سایه ها چشمها را ریزتر نشان می دهند میتوانید از مدادهای رنگی مطابق رنگ پوست و لباستان مثل سبز یا آبی بسیار مات و ملایم در پشت چشم یك خط به جای خط چشم بزنید كه با كمی ریمل چشمها را جذاب تر خواهد كرد و از زدن سایه های رنگارنگ كه چهره را بسیار زنانه نشان می دهد خودداری كنید.

8. اگر چشمان بسیار درشتی دارید كه ممكن است با خط پشت چشم زیاد جالب نشود بهتر است از یك مداد سیاه كه داخل چشم می كشید حالت بهتری به چشمها بدهید،البته نه زیاد پر رنگ و غلیظ و بعد ریمل را افقی بر روی مژه ها به آرامی بكشید.

9. امروزه اكثر دختران جوان برای به اصطلاح مرتب كردن ابروها حتما به آرایشگر مراجعه می كنند كه البته شاید اوایل دخترانه به نظر آید اما به مرور زمان و با هر بار مراجعه یك ردیف از ابروها كم خواهد شد و كم كم با كم پشت شدن و تغییر جهت خواب ابروها مواجه خواهید شدو گاهی هم جاهایی از ابروی شما خالی خواهد شد ،توصیه ما این است كه البته تا پر شدن ابروها به آنها دست نزنید وتنها حاشیه های اطراف آنها را تمیز كنیدو توجه داشته باشید كه رنگ ابرو درریزش هر چه سریعتر ابروها كمك می كند.درضمن برداشتن زود به زود ابروها باعث شل شدن و افتادگی پلكها خواهد شد.

10.مهمترین نكته ی قابل توجه برای دختران در سنین پایین كه دوست دارند ابروهایشان را تاتو كنند این است كه چون این كار تقریبا كاری است جبران نشدنی و هیچگاه شما دیگر ابروی اولیه را نخواهید داشت تنها زمانی دست به این كار بزنید كه جاهایی از ابروی شما ریخته یا شكستگی دارد و مشخص است و در این باره نیز از متخصص این كار بخواهید تا تنها جاهای خالی را برای شما با چند نقطه پر كند و تمام ابروی شما را خط نیندازد تا ابرویی كاملا طبیعی و در عین حال مرتب و زیبا داشته باشید،لازم به ذكر است كه ابروی تاتوشده سن افراد را چندین برابر بالا میبرد.

11.بهترین رژگونه ای كه برای دختران توصیه میشود در كنار هماهنگی با لباس رنگهای صورتی خیلی روشن یا مات كمرنگ ویا رنگهای بژكه معمولا ملایم و كمرنگ ودر عین حال شیك هستند میباشدكه بهتراست با رژلب نیز كه از همین گروه است مطابقت داشته باشد.

13.با رژگونه و رژلب صورتی سایه های نیلی،آبی كمرنگ وخاكستری هماهنگی داردوبا رژگونه و رژلب بژ و طلایی سایه های آجری رنگ و قهوه ای مات كمرنگ .سعی كنید رژلبتان را به صورت خنده ودهان نیمه باز بزنید تا یكدست وصاف و تمیزدیده شود.

14. البته موی یك دختر شرقی با رنگ طبیعی و بلند یكدست زبانزد بوده وجذابیت خاص خود را داردو این گروه مورا معمولا همه بیشتر ازموهای هایلایت و لولایت شده می پسندنداما گاهی عجول بودن دختران ایرانی برای زیباتر شدن آنها را از شكل طبیعی خارج می سازدو وادارشان می كند كه بلایی بر سر این موهای زیبا بیاورند كه دیگر قابل جبران نباشدچرا كه هر چه موها زودتر رنگ شوند به همان نسبت زودتر هم با ریزش وسفیدی مو مواجه خواهند شدوگاهی حتی حالت زیبای اولیه خود رانیز از دست خواهند داد پس چه بهتر كه به جای هایلایت و مش در مجالس و مهمانی ها از ریملهای مو كه به رنگهای مختلف هماهنگ بالباستان دراكثر لوازم آرایشی ها موجود است استفاده كنید و بعد از یك شستشو آنها را از روی موها پاك كنیدو موی طبیعی خودتان را سالم و شاداب حفظ كنید.

15. برای دختر خانمهایی كه موهای فر دارند توصیه میشود به جای استفاده از واكسها و كرمهای مو برای ثابت نگه داشتن فرها در مهمانی ها ،هم میتوانید از كتیرا استفاده كنید و هم بعد از حمام مقداری آبلیمو به نوك انگشتانتان زده و پایین موها را چنگ بزنند و برای براق شدن آنها، هم در مورد موهای صاف و هم موهای فر از كمی روغن زیتون بی بو استفاده كنید كه با استفاده از این مواد طبیعی نه تنها به موهایتان ضرری وارد نشده بلكه آنها را در عین زیباتر كردن تقویت هم كرده اید.ناگفته نماند كه زدن آبلیمو به محكم شدن ناخن های شما نیز كمك خواهد كرد.

 
-------------------------------------------------لینکدونی----------------------------------------------------------------